پنج تغییر عمده در قوانین فوتبال جهان که از ژوئن 2019 (تیرماه) اجرایی می شود

19:11:46 1397-12-12
82پنج تغییر عمده در قوانین فوتبال جهان که از ژوئن 2019 (تیرماه) اجرایی می شود

1- پس از ضربات پنالتی، ادامه بازی وجود نخواهد داشت. مثلا اگر دروازه بان ضربه پنالتی را دفع کند یا توپ به تیرک دروازه برخورد کند، بازی متوقف می شود و بازیکنان حق ندارند بازی را ادامه دهند. بدین ترتیب داور بازی را متوقف می کند و توپ دوباره از کنار دروازه توسط دروازه بان کاشته می شود. بنابراین دیگر لازم نیست موقع زدن ضربات پنالتی، بازیکنان پشت منطقه جریمه برای توپ برگشتی کمین کنند.

2- از ژوئن آینده گلزنی یا در اختیار گرفتن توپ، در صورتی که توپ به دست بازیکن برخورد کند، به هیچ عنوان پذیرفته نیست؛ حتی اگر به طور تصادفی توپ به هر جای دست برخورد کند، داور باید بازی را متوقف کند.

3- بازیکنی که قرار است تعویض شود و به بیرون بیاید، نیاز نیست حتما مانند سابق از وسط زمین خارج شود. بازیکنی که توسط مربی اش از بازی خارج می شود، می تواند از یک نقطه دیگر و در واقع از نزدیک ترین مکان، زمین را ترک کند.

4- پیش از این، زمانی که دروازه بان از کنار زمین بازی را آغاز می کرد، بازیکن حتما باید پاس دروازه بان را خارج از محوطه جریمه لمس می کرد اما از ژوئن آینده، نیازی  به این کار نیست و بازیکن می تواند در محوطه جریمه نیز از دروازه بان پاس را دریافت کند.

5- مربیان قبلا هم کارت دریافت می کردند اما اکثر اوقات، تذکر به مربیان شفاهی بود. از ژوئن آینده، داور کارت زرد یا قرمز به مربیان می دهد.
 

روابط عمومی باشگاه پارس .