علیرضا مختاری : مطمئناً به تیم ملی خواهم رسید

07:36:25 1395-10-8
503

ورزش بستر مناسبی برای جوانان خواهد بود تا از ناهنجاری های موجود در جامعه پرهیز کنندبه گزارش " خبرگزاری پارس " سرمایه گذاری  روی فوتبال پایه یعنی پیشرفت در این رشته ورزشی که عامل موفقیت تمام سطوح فوتبال محسوب می شود و امروزه اگر جوانان جویای نام حمایت شوند ثمره یک باشگاه در آینده بهتر دیده می شود.

یک درخت هیچ وقت بدون ریشه های قوی و سالم، گُل نمی دهد. در فوتبال نیز بدون وجود یک فوتبال پایه قوی هیچ گاه در رده های بزرگسالان موفق نخواهیم بود. سرمایه گذاری در فوتبال روی جوانان  یعنی سرمایه گذاری برای آینده فوتبال کشور و باشگاه های که به فوتبال پایه و جوانانش اهمیت می دهند قطعاً باشگاه های موفقی خواهند بود و این امر در دراز مدت جواب خواهد داد.

باشگاه پارس دشتستان یکی از جمله باشگاه های است که چند سالیست  با مدیریت صحیح در بخش سرمایه گذاری روی فوتبال پایه ، جوانان شایسته ای را به فوتبال استان معرفی نموده و در آینده پشتوانه خوبی برای تشکیل یک تیم قوی بزرگسالان خواهد بود.

به همین بهانه به سراغ یکی از جوانان موفق و شایسته این باشگاه آمده ایم که قطعاً در آینده بیشتر از وی خواهید شنید کسی که در درون دروازه جوانان پارس بارها شایستگی خود را به رخ کشیده و 6 کلین شیت در بازی های  اخیر این دروازه بان گواهی  بر این ادعاست و در بازیهای درخشان او در  لیگ جوانان استان عاملی شده تا به همراه دیگر هم تیمی هایش در مکان دوم جدول قرار بگیرند و با مهار دو ضربه پنالتی در بازیهای اخیر عنوان بهترین پنالتی گیر لیگ را نیز یدک می کشد.

  وی در گفتگویی اختصاصی با سایت باشگاه پارس ، جوابگوی سوالات ما بود که در ادامه بیشتر با این دروازه بان آشنا می شویم.

لطفاً بیوگرافی خودتان را بفرمایید؟

علیرضا مختاری هستم متولد  16 سال سن دارم ۱۳۷۹/۵/۱۹سطح‌تحصیلات ام  سوم دبیرستان است.

در چه باشگاه های بازی کردی؟

فوتبالم را با باشگاه پیروزی برازجان شروع کردم و به پارس و در ادامه به امید گناوه  رفتم وقتی که به این تیم آمدم برای بازیهای کشوری بود که موفق شدیم امید گناوه را به لیگ برتر نوجوانان کشور برسانیم و سپس مجدداً به تیم پارس برگشتم و در حال حاضر نیز در خدمت این باشگاه هستم.

  چی شد فوتبالیست شدی؟

واقعاً من از همان دوران کودکی علاقه زیادی به ورزش و مخصوصا فوتبال داشتم، دیگه تصمیم گرفتم وارد فوتبال شوم و از زمین های خاکی محل زندگیم (دهقاید ) فوتبالم را شروع کردم. در دوران کودکی که من تقریبا ۱۰ساله بودم، تیم سالنی امید دهقاید می خواست در رده زیر ۱۰سال در مسابقات شهر برازجان شرکت کند و تعدادی از بازیکن های این تیم  را جمع کردند و بعد از گذراندن تمرینات در مسابقات شرکت کردیم،درآن بازیها تیم پیروزی برازجان هم شرکت کرده بود،و من بعد از درخشش در آن بازیها و خصوصاً در بازی مقابل پیروزی برازجان از سوی این تیم درخواست شد که قرارداد ببندم و برای این تیم  در لیگ برتر نونهالان کشور بازی کنم، و از همان سال من وارد فوتبال شدم.

 نقش چه کسانی در فوتبالیست شدن ات پررنگ تر بود؟

آقای مهران بیشک که من را  برای مسابقات نونهالان لیگ برتر انتخاب کردند و به من اعتماد کردند و من از همان سال اول در بالاترین سطح کشور در رده نونهالان بازی دادند، و جا دارد از ایشان تشکر کنم

 فوتبال بازی کردن لطمه ای به درس شما نخواهد زد؟

نه، نگاه کنید وقتی کسی که در زندگی اش برنامه ریزی داشته باشد، می تواند همه کارهایش را به وقت انجام  دهد، و من هم مشکل زیادی در این رابطه ندارم.

از همان ابتدا به دروازه بانی علاقمند بودی یا اینکه اتفاقی درون دروازه ایستادی؟

نه ، من از همان دوران کودکی هم درون دروازه می ایستادم و علاقه زیادی داشتم ، و پدر و برادرم هم در گذشته دروازبان بودند.

 پدر مادر مخالف فوتبال شما نیستند؟ 

چرا،اوایل که کوچک تر بودم و می خواستم برای تمرین به  برازجان بروم  مخالف بودند ولی بعد از گذشت چند مدت دیگر مخالفت نمی کردند.

 سقف آرزوهای علیرضا مختاری ؟

دوست دارم در بالاترین سطح فوتبال ایران و تیم ملی بازی کنم،و مطمن باشید، که به این مهم دست پیدا میکنم.

الگوی شما در ایران و جهان درون دروازه کیست؟

سید مهدی رحمتی و پیر لوئیجی بوفون چون هم از لحاظ شخصیتی و هم از لحاظ فنی در بالاترین سطح هستند.

آماده ترین دروازه بان حال حاضر ایران؟

سید مهدی رحمتی ،علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری در حال حاضر در ایران جز گلرهای  خوب کشور هستند، ولی بیراوند در سطح بالاتری از بقیه است.

به عنوان یک جوان موفق  ، ورزش چه نقشی می تواند در خانواده ها و اقشار جوان جامعه داشته باشد؟

ورزش بستر مناسبی برای جوانان خواهد بود تا از ناهنجاری های موجود در جامعه پرهیز کنند و خانواده ای که ورزشی باشد قطعاً سالم و پر نشاط است  که وجود خانواده های سالم یعنی جامعه ای سالم و پر نشاط .

چه توصیه ای به جوانان هم سن وسال خودت داری؟

جوانان ما خوشبختانه هم با استعدادند و هم امکانات آموزشی و تحصیل برایشان فراهم است . تنها چیزی که می توانم به جوانان هم سن و سال خودم توصیه کنم این است که هر روز تمرین کنند و به درس و تحصیلات خود ادامه بدهند .

ویژگیهای یک ورزشکار موفق از نظر شما؟

ورزشکاران موفق کسانی هستند که زندگی بدون ورزش برای آنها غیر ممکن است . ورزش بخش جدا ناپذیر زندگی آنهاست و تحت هیچ شرایطی آن را رها نمیکنند یا به تعویق نمی اندازند.

 جوانان پارس در لیگ امسال فوق العاده ظاهر شده و هفتمین برد پی در پی خود نیز  کسب کردند این موفقیت را ماحصل چه چیزی می دانید؟

این بردها و موفقیت ها را همه مدیون مدیران باشگاه و کادر فنی خوبمان هستیم ، در اوایل فصل تیم های حاضر در استان زیاد روی تیم ما حساب ویژه ای باز نمی کردند ، و ما را یک تیم کم تجربه به حساب می آوردند، و باشروع فصل و پشت سر گذاشتن هفته های اول، تیم ما کم کم به همه ثابت شد و در قامت یک تیم قهرمان ظاهر شد، این ها همه حاصل دست رنج آقایان محسن بازدار،حمید بورکی و حسن ابوالفتحی هستیم که واقعا نکات فنی و تجربه های خودشان را به ما انتقال می دهند و با تمرینات به روز دنیا ما را به اینجا رسانده اند.

قول میدهم به امید خداو با احترامی که به تیم های دیگر قائل هستم با همین تیم قهرمان استان شویم  و جواب زحمات مدیران باشگاه و کادر فنی را بدهیم .

نگاه مدیران پارس به تیم های پایه را چطور ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب ،  مدارس فوتبال ممتاز طبق مشخصه  آکادمی تیمهای ملی تعریف و استانداردهای خاص خود را داراست که علاوه بر استفاده از زمین مناسب ، در تمرینات از امکانات کمک آموزشی مناسب و استاندارد استفاده شود و سعی بر آن شده  که یکسری تورنمنت های داخلی و یا خارج از شهرستان و استان نیز برای فوتبال آموزان تدارک دیده شود تا زمینه مناسبی جهت میزان رشد و پیشرفت خود داشته باشند.

 آیا مدیران باشگاه بستر مناسب را برای پیشرفت فوتبال پایه فراهم کرده اند؟

بله، در گام نخست در زمینه نرم افزاری کار خود را در چارچوب مدرسه فوتبال ممتاز پارس با بکار گیری مربیان با شخصیت و توانمند آغاز نمود که در گام بعد پس از پایان هر دوره با شناسایی استعداد های برتر آنها را تحت بورسیه ورزشی در آورده که در ابعاد فنی زیر نظر مربیان مربوطه و پزشک متخصص تغذیه و غیره ... برای بالا بردن قابلیتهای فنی فوتبال آموزان شود .

 اما در زمینه سخت افزاری که دغدغه اساسی همه است اعضای محترم هیت مدیره در نخستین گام خود در صدد فراهم نمودن زمینی به مساحت 12 الی 15 هکتار هستند تا بتوانند در یک پورسه زمانی معین و تدوین شده اقدام با تأسیس یک مجموعه ورزشی فرهنگی و تفریحی با تمام امکانات خود نماید . که این امر میسر نمیگردد جز در سایه همکاری و حمایت همه جانبه مسؤلین عالی رتبه شهرستان و استان که در این امر سهیم شوند.

 ششمین کلین شیت را در بازیهای اخیر مقابل پارس جنوبی انجام دادی در این خصوص بفرمایید.

وقتی یک تیم در بازی گل نمی خورد از مهاجم گرفته تا دروازبان و کادرفنی در این موفقیت شریک هستند و من هم فقط برای موفقیت تیم بازی میکنم و تمام فکر و ذکر فقط و فقط روی قهرمانی استان است و به هیچ چیزی دیگر فکر نمیکنم.

و این موفقیت ها را مدیون آقای حسن ابوالفتحی هستم که خیلی برای من زحمت می کشد و نزدیک به چهار پنچ سال است که دارد با من کار میکند و در همه حالت پشت من را خالی نکرده است، و من را برای بازیها هم از لحاظ روحی و روانی هم فنی با بهترین حالت آماده مسابقات میکند.

 صحبت پایانی؟

جا دارد از خانواده ام ، جناب دکتر گودزیان موسس باشگاه که واقعاً زحمات زیادی برای فوتبال دشتستان کشیده اند، آقای غلامرضا دلگرم مربی با دانش فوتبال باشگاه و استان ، از آقای مجید طباطبایی که مردی دلسوز در ورزش است ، آقایان محسن بازدار ، حمید بورکی که از مربیان با دانش در استان و کشور هستند و مخصوصا آقای حسن ابوالفتحی که هرچه در فوتبال کسب کرده ام مدیون ایشان هستم تشکر میکنم و امیدوارم یک روز بتوانم زحمت این عزیزان را جبران کنم.

 

 

 

گفتگو : محمدرضا زائری

علیرضا مختاری