بهزاد دودانگه : طرز تفکر، خودباوری و اعتماد به نفس مهمترین عامل پیشرفت است.

07:01:07 1395-9-24
1126

همواره پرداختن به فوتبال پایه ثمرات موفق یک باشگاه می باشد که علاوه بر بازیکن سازی باعث کاهش هزینه به منظور خرید بازیکن خواهد شد و تجربه ثابت کرده است که باشگاه های که پایه قوی و اصولی داشته اند موفق تر عمل کرده اندبه گزارش " خبرگزاری پارس " همواره پرداختن به فوتبال پایه ثمرات موفق یک باشگاه می باشد که علاوه بر بازیکن سازی باعث کاهش هزینه به منظور خرید بازیکن خواهد شد و تجربه ثابت کرده است که باشگاه های که پایه قوی و اصولی داشته اند موفق تر عمل کرده اند و در کاهش هزینه های تیم بزرگسالان نیز موثر بوده است زیرا داشتن پایه ها تزریق کننده بازیکن به رده بزرگسالان هستند به شرط آنکه امکانات سخت افزاری مناسب مهیای این کار باشد.

همواره در فوتبال کشورمان باشگاه های هستند که با امکانات مناسب و در فوتبال پایه موفق عمل کرده اند و ثمره کار خود را در بزرگسالان وبعضاً تیم ملی کشورمان دیده اند که باشگاه های همچو فولاد خوزستان ، سپاهان و ذوب آهن نمونه ای موفق در زمینه فوتبال پایه در کشورمان بوده اند و امیدواریم تمام باشگاه های کشور با الگو برداری از این باشگاه ها در راستای پیشرفت فوتبال کشورمان گامهای محکم و اصولی بردارند تا فوتبال ملی ما غنی از استعدادهای ناب شود.

در ادامه معرفی چهره های آینده دار فوتبال کشورمان در رده جوانان این هفته به سراغ بهزاد دودانگه هافبک تیم فوتبال فولاد خوزستان رفتیم تا ضمن معرفی ایشان در خصوص مسائل مختلف پای حرفهای وی بنشینیم که با کمال خوشرویی و متانت دعوت خبرنگار پارس را پذیرفتند.

* بیوگرافی خودتان را بفرمایید؟

بهزاد دودانگه متولد 1377/12/29 شهرستان دزفول، بازیکن تیم فوتبال جوانان فولاد خوزستان هستم،5 سال افتخار عضویت این باشگاه را دارم و 3 عنوان قهرمانی با این باشگاه را تجربه کردم و سابقه حضور در تیم ملی 15 و 16 سال و تیم ملی دانش آموزی زیر 18 سال را در کارنامه دارم.

 * چی شد فوتبالیست شدی؟

علاقه شدید به ورزش به خصوص رشته فوتبال باعث شد به سمت این رشته بروم.

* از امکانات سخت افزاری باشگاه فولاد بفرمایید؟

باشگاه فولاد حرفه ای ترین باشگاه فوتبال پایه ایران می باشد و دارای چندین زمین تمرین، استخر،سالن تکنیک و وزنه و...می باشد که همه در اختیار بازیکنان قرار گرفته است.

 

 * دیدگاه مسئولین باشگاه فولاد نسبت به فوتبال پایه را چطور ارزیابی می کنید؟

 هدف باشگاه فولاد همواره بازیکن سازی و انتقال بازیکن جوان به تیم بزرگسالان این باشگاه میباشد که در این امر موفق تر از سایر تیم های لیگ بوده است و بازیکنان زیادی را به تیم های ملی و بزرگسالان منتقل کرده است.

 * فوتبال به تحصیلات شما لطمه نخواهد زد؟

قطعاً لطمه خواهد زد ولی اگر از روی برنامه کارهایمان را انجام دهیم می شود این مسئله را کنترل کرد و فوتبال و درس را با هم ادامه داد و موفق شد.

 * تا کنون چند گل به ثمر رسانده اید؟

تاکنون گل های زیادی را به ثمر رسانده ام و سابقه آقای گلی در لیگ برتر نوجوانان کشور و سابقه زدن چندین گل ملی را نیز دارم.

 

* الگوی شما در فوتبال ایران و جهان؟

*الگوی من در فوتبال ایران آقای علی کریمی و در فوتبال جهان زیدان می باشد.

 

* سطح کیفی لیگ برتر امسال جوانان با دوره های گذشته چطور بوده است؟

سطح لیگ برتر جوانان همیشه بالاتر از بقیه پایه ها حتی بالاتر از لیگ برتر امید بوده و امسال رقابت تنگاتنگی بین فولاد و سپاهان بر سر قهرمانی میباشد.

* با حریفانی که بازی کرده اید کدام تیم از نظر فنی در سطح بالایی قرار داشت؟

تیم های سپاهان،ذوب آهن،شاهین و البدر از نظر فنی ایده آل تر از بقیه تیم ها بوده اند.

 

 *شیرین ترین و حساس ترین گلی که در رده باشگاهی و ملی زدی که واقعاً بهت چسبید کدام گل ها بوده ؟

گلی که در نیمه نهایی لیگ برتر نوجوانان به صنعت نفت آبادان زدم و باعث شد که به فینال صعود کنیم و در رده ملی هم گلی که به لیتوانی زدم .

 * پدر و مادر مخالف فوتبال بازی کردن شما نیستند؟

ابتدا بله ولی موقعی که توانایی من را دیدند خیلی مشتاق شدند که ادامه بدهم و حمایت خوبی از من کردند.

 * چه عواملی باعث خواهد شد تا یک فوتبالیست به آرزوهای ورزشی خود برسد؟

مهم ترین عوامل در پیشرفت یک بازیکن طرز تفکر، خودباوری و اعتماد به نفس است.

* سقف آرزوهای بهزاد دودانگه تا کجاست؟

برای آرزوهایم سقفی در نظر نگرفتم و تا جایی که امکان ان وجود داشته باشد برای رسیدن به اهدافم تلاش میکنم و سعی میکنم به اندازه تلاشم آرزو کنم .

* صحبت پایانی؟

تشکر میکنم از مربی عزیزم جناب آقای موسی سواری که همیشه و توی هر شرایطی از من حمایت کرد و بیشترین تأثیر را در موفقیت های من داشتند.

 

 

گفتگو: محمدرضا زائری

فولاد خوزستان