رونالدو در راه بکن‌بائر و کرویف

13:57:05 1397-1-24
564

آژاکس با کرویف و بایرن با بکن بائر آخرین تیمهایی بودند که این کار را کردند و حالا رونالدو که در این فصل 15 گل در اروپا زده می تواند به انها ملحق شود.به گزارش " خبرگزاری پارس "، رئال مادرید فقط سه بازی تا سومین قهرمانی پیاپی اروپایی فاصله دارد. رئال با قهرمانی اروپا می تواند روزهای بد فصل را فراموش کند، از حذف شدن در کوپا مقابل لگانس تا عملکرد ضعیف در لالیگا که فعلا در رده چهارم آن قرار گرفته است.

سیزدهمین چمپیونزلیگ تاریخ رئال می تواند فصل را تبدیل به فصلی شیرین و موفق کند و حتی دوگانه بارسا نیز حس خوب رئال را نسبت به این جام عوض نخواهد کرد.رئال می تواند اولین تیم در 40 سال اخیر باشد که سه بار قهرمان اروپا می شود. آژاکس با کرویف و بایرن با بکن بائر آخرین تیمهایی بودند که این کار را کردند و حالا رونالدو که در این فصل 15 گل در اروپا زده می تواند به انها ملحق شود. اگر رونالدو به این رکورد برسد فقط رئال دی استفانو با پنج جام اروپایی پیاپی بالاتر ا زآنها خواهند بود.

بعد از پنج قهرمانی رئال در سالهای 1955 تا 1960 ، اولین تیمی که سه سال پیاپی قهرمان اروپا شد، آژاکس آمستردام با مربیگری رینوس میشل و حضور ستارگانی مثل کروی، نیسکنز، کرول، کایزرو  … بود. آن تیم بین سالهای 1971 تا 1973 سه قهرمانی پیاپی کسب کرد. آنها پاناتینایکوس، اینترو یوونتوس را در فینال ها شکست دادند. اما در فصل 74-1973 در یک چهارم نهایی توسط بایرن بکن بائرحذف شدند. تیم بکن بائر از همان فصل قهرمانی هایش را آغاز کرد و دو فصل دیگر قهرمان شد. مایر، برایتنر، هوینس، گرد مولر و … دیگر ستاره های آن تیم بودند. آنهااتلتیکو، لیدز و سن اتین را در فینال ها شکست دادند.

رئال مادرید رونالدو بارسا چمپیونزلیگ کرویف بکن‌بائر اخبار ورزشی خبرگزاری پارس فوتبال