بانوان تکواندو ایران پیشرفت خوبی داشتند/ هدفم طلای المپیک است

11:17:37 1396-12-22
222

دارنده دو نشان المپیک گفت: پس از ازدواج با مهران عسکری تلاش زیادی برای رفع نقاط ضعف خود داشتم و در این مدت نیز موفق به کسب طلای قهرمانی جهان شدم.به گزارش " خبرگزاری پارس "، به نقل ازروابط عمومی فدراسیون تکواندو، «نورتاتار» تکواندوکار تیم زنان ترکیه که دو مدال نقره و برنز المپیک، طلا و نقره جهان، طلا، نقره و دو برنز اروپا و طلای بازی های اروپایی را در کارنامه دارد، اسفندماه سال گذشته با مهران عسکری قهرمان دانشجویان جهان و عضو پشین تیم ملی کشورمان ازدواج کرد. 

وی که برای دیدار با خانواده مهران به تهران سفر کرده در گفتگو با خبرنگار مهر از برنامه های آتی خود و نفش قهرمان ایرانی در موفقیت های اخیرش گفت.

عضو تیم ملی زنان ترکیه گفت: نزدیک به ۱۸ ماه است که با مهران تمرینات بدنسازی و فنی را پیگیری می کنم. این مدت خیلی برای من مفید بود و توانستم مدال های همچون طلای جهان و نقره گرندپری را کسب کنم.

«نور» ادامه داد: در جریان مسابقات چین دچار آسیب دیدگی شدم و پس از پشت سرگذاشتن دوران مصدومیت، مدتی است که تمرینات خود را آغاز کرده ام. در المپیک ۲۰۱۲ برنز و در ۲۰۱۶ نقره کسب کردم. حالا نوبت طلای المپیک است که ابتدا برای کسب سهمیه تلاش خواهم کرد و بعد توکیو ۲۰۲۰، البته در این مسیر قهرمانی جهان و قهرمانی اروپا را نیز داریم که خیلی جدی به آنها فکر می کنم.

بانوی تکواندوکار ترکیه ای در مورد سطح تکواندو بانوان ایرانی هم گفت: در چند سال اخیر بانوان ایرانی حرکت رو به جلو و خوبی داشته اند و مدالهای با ارزشی در المپیک و جهانی کسب شده است. امیدوارم در ادامه و در مسابقات مهم پیش رو اخبار خوبی از این زنان با استعداد منتشر شود.

وی در مورد علت سفر به تهران گفت: من فقط برای دیدار با خانواده مهران، پدر و مادرش به تهران سفر کردم. در تهران نیز برنامه ام در کنار دید و بازدید تفریح است و برنامه تمرینی را بعد از بازگشت به ترکیه پیگیری می کنم.

«نورتاتار» در پایان گفت: من ایران و مردم آن را دوست دارم. برخلاف آنچه بیرون از ایران نمایش می دهند، ایران از مهربانی پر است و من از ایران بودن و مصاحبت با ایرانی ها لذت می برم.

 

فدراسیون تکواندو مهران عسکری تیم ملی ترکیه نورتاتار اخبار ورزشی خبرگزاری پارس تکواندو