آغاز مسیر دشوار چهار تیم دسته یکی برای دو سهمیه لیگ برتر والیبال

16:59:50 1396-11-23
229

مرحله نیمه نهایی لیگ دسته یک مردان از روز چهارشنبه 25 بهمن ماه آغاز می شود تا چهار تیم آخرین تلاش های خود را برای کسب دو سهمیه لیگ برتر سال 97 انجام دهند. به گزارش" خبرگزاری پارس "، به نقل ازروابط عمومی فدراسیون والیبال، دور رفت مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک مردان کشور جام شهید «محسن حججی» روز چهارشنبه 25 بهمن ماه با دو دیدار در شهرهای ارومیه و اراک پیگیری می شود.

بر این اساس تیم های شهرداری جوان ارومیه و لاستیک بارز کرمان که با شکست مدعیان در مرحله نخست پلی آف لیگ دسته یک به مرحله نیمه نهایی راه یافتند، در ارومیه به مصاف یکدیگر می‌روند.

شهرداری جوان ارومیه در دور مقدماتی عنوان سوم گروه یک را به دست آورد و در مرحله نخست پلی آف نیز تیم صنایع اردکان را از پیش رو برداشت که رتبه دوم گروه دو دور مقدماتی را به دست آورده بود.

از سوی دیگر تیم لاستیک بارز کرمان در پایان دور مقدماتی عنوان چهارم گروه دو را به دست آورد و در مرحله نخست پلی آف نیز موفق به حذف نماینده مریوان شد که صدرنشین گروه یک دور مقدماتی شده بود.

در دومین مسابقه دور رفت مرحله نخست پلی آف لیگ دسته یک والیبال مردان تیم های شهروند اراک و گل گهر سیرجان در اراک با یکدیگر مسابقه خواهند داد.

گل گهر سیرجان در دور مقدماتی موفق به کسب عنوان سوم گروه دوم شد و در مرحله نخست پلی آف شهرداری قزوین (تیم دوم گروه یک) را از پیش رو برداشت تا حریف شهروند اراک شود.

تیم شهروند اراک نیز در دور مقدماتی صدرنشین گروه دوم شد و در مرحله نخست پلی آف کاله جوان آمل را که در گروه یک چهارم شده بود، از پیش رو برداشت.

بنابراین از بین دو تیم صدرنشین دور مقدماتی تنها شهروند اراک به مرحله نیمه نهایی صعود کرده است و یکی از مدعیان قهرمانی این رقابت ها نیز محسوب می شود. اما گل گهر سیرجان نشان داده است که در بازی های حساس به مراتب عملکرد بهتری دارد.

دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ دسته یک روز چهارشنبه دوم اسفندماه در شهرهای کرمان و سیرجان برگزار می شود و تیم های لاستیک بارز کرمان و گل گهر سیرجان در دیدار خانگی به مصاف شهرداری جوان ارومیه و شهروند اراک خواهند رفت.

مرحله نیمه نهایی لیگ دسته یک مردان همانند مرحله نخست پلی آف به صورت دو برد از سه مسابقه برگزار می شود و در صورتی که دو مسابقه دور رفت و برگشت تیم صعود کننده به دیدار نهایی را مشخص نکند، دیدار سوم روز یکشنبه ششم اسفندماه به میزبانی ارومیه و اراک برگزار خواهد شد.

فاتحان نهایی این مرحله از لیگ دسته یک، علاوه بر صعود به دیدار نهایی سهمیه لیگ برتر سال 97 را نیز به دست می‌آورند.

برنامه دو دیدار دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ دسته یک به قرار زیر است:

چهارشنبه 25 بهمن ماه:

ارومیه، ساعت 16: شهرداری جوان ارومیه – لاستیک بارز کرمان

اراک، ساعت 15 و 30 دقیقه: شهروند اراک – گل گهر سیرجان

فدراسیون والیبال والیبال قهرمانی جام شهید «محسن حججی» لیگ برتر پلی آف لیگ دسته یک اخبار ورزشی خبرگزاری پارس