تکواندو / نصرآزادانی: مردانی شایستگی کسب مدالی خوش‌رنگ تر را داشت 

13:00:41 1396-10-24
326

مربی تیم ملی تکواندو مردان کشورمان گفت: مردانی در این رقابت‌ها با غلبه بر حریفان نامدار و قدرتمند توانست بر سکوی سومی مسابقات گرنداِسلم بایستد هرچند که معتقدم سجاد لایق کسب خوشرنگ‌ترین مدال بود.به گزارش"خبرگزاری پارس "، به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سری سوم از نخستین دوره مسابقات گرنداِسلم روز گذشته (شنبه) در «ووشی» چین برگزار و سجاد مردانی نماینده شایسته کشورمان موفق شد بر سکوی سومی این دوره از رقابت‌ها بایستد. با توجه به اینکه گرنداِسلم به صورت مرحله‌ای در حال برگزاری است علیرضا نصرآزادانی به عنوان مربی به همراه سجاد اعزام شد و فرزان عاشورزاده و ابراهیم صفری به عنوان آخرین نمایندگان کشورمان تمرینات خود را زیر نظر مهدی بی باک سرمربی تیم ملی کشورمان در مرکز جهانی تکواندو پیگیری می‌کنند.

علیرضا نصرآزادانی مربی تیم ملی تکواندو کشورمان در رابطه با این رقابت‌ها گفت: خدا را شکر تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته بودیم و با توجه به اینکه حریفان از پیش مشخص بودند به صورت تخصصی بر روی تمرینات هر نماینده کار کردیم.

وی با اشاره به عملکرد نماینده سنگین وزن کشورمان در این رقابت‌ها افزود: مردانی در فینال مسابقات گرندپری از ناحیه انگشت پا دچار شکستگی شد اما بلافاصله پس از درمان تمرینات خود را شروع و با آمادگی خوبی در این مسابقات شرکت کرد. سجاد در اولین دیدار نماینده کره‌ جنوبی را که از طریق مسابقات کسب سهمیه جواز حضور در این رقابت‌ها را بدست آورده بود شکست داد و با توجه به اینکه شناختی از این حریف نداشت پیکار سختی بود اما مبارزات خوبی را به نمایش گذاشت.

مربی تیم ملی تکواندو کشورمان تصریح کرد: در دیدار دوم با "رادیک ایسائف" آذربایجانی قهرمان المپیک ریو 2016 را مبارزه کرد و با توجه به استراتژیکی که به کار گرفته شد سجاد توانست با وجود آسیب دیدگی برابر این تکواندوکار نیز موفق عمل کند. خدا را شکر با زحمات پزشک تیم نماینده وزن 80+ کیلوگرم کشورمان به شرایط ایده آل برگشت و توانست با موفقیت باقی مبارزاتش را پشت سر بگذارد.

نصرآزادانی ادامه داد: در مرحله نیمه نهایی برابر نماینده روسیه در حالی که نتیجه به صورت مساوی پیش می‌رفت سجاد اخطار گرفت و بازی به راند طلایی کشیده شد و در نهایت تکواندوکار روس برنده این پیکار بود. در دیدار رده بندی نیز سجاد توانست هوگوپوش کرواسی که با از پیش رو برداشتن تکواندوکارانی همچون "ماهاما چو" و "باچمن" به نیمه نهایی رسیده بود را شکست دهد. سجاد در این مسابقات به مدال برنز رسید هرچند که معتقدم لایق کسب خوشرنگ‌ترین مدال بود.

وی افزود: این مسابقات با حضور 12 هوگوپوش از برترین‌های جهان برگزار شد که از میان آنها تنها سه نفر حق ایستادن بر روی سکو داشتند و با توجه به زحماتی که سجاد در این مدت کشیده بود کسب مدال ارزشمند برنز تنها حق این تکواندوکار بود.

نصرآزادانی در پایان گفت: با توجه به حساسیت مبارزات ممکن بود برخی اشتباهات داوری رخ بدهد اما خدا را شکر قضاوت‌ها عادلانه بود. از همه مردم به ویژه جامعه بزرگ تکواندو عذرخواهی می کنم که نتوانستیم مدال خوشرنگ این رقابت‌ها را کسب کنیم و امیدوارم در آینده شاهد موفقیت بیش از پیش تیم ملی تکواندو در دیگر میادین باشیم.

 

 

فدراسیون تکواندو گرنداِسلم ووشی چین علیرضا نصرآزادانی فرزان عاشورزاده ابراهیم صفری اخبار ورزشی خبرگزاری پارس تکواندو