اصفهانیان: فغانی می تواند به عنوان داور وسط در روسیه سوت بزند

13:48:45 1396-8-27
883

رئیس کمیته داوران فدراسیون گفت: این افتخار بزرگی برای فغانی بوده است که توانسته جزو لیست نهایی فیفا باشد و امیدواریم که هم برای خود و هم برای جامعه داوری فوتبال ایران افتخارآفرینی کند.به گزارش " خبرگزاری پارس "،به نقل ازسایت رسمی فدراسیون فوتبال، فریدون اصفهانیان، رئیس کمیته داوران درباره انتخاب علیرضا فغانی در سمینار آماده سازی داوران جام جهانی 2018 روسیه گفت: با توجه به شناخت و پتانسیلی که از فغانی دارم، مطمئنا وی این توانایی را دارد که جزو داورانی باشند که در روسیه قضاوت کند.
وی در ادامه بیان کرد: این افتخاری است که نصیب هر داوری نمی‌شود. جدیت و ممارستی که فغانی در طول این چهار سال (از جام جهانی ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸) داشته است باعث شده فیفا وی را جزو ۳۶ نفر انتخاب شده قرار دهد. این افتخار بزرگی برای فغانی بوده است که توانسته جزو لیست نهایی فیفا باشد و امیدواریم که هم برای خود و هم برای جامعه داوری فوتبال ایران افتخارآفرینی کند.
رئیس کمیته داوران گفت: همانطور که فوتبال ایران در آسیا حرف اول را می زند و جزو تیم 5 ستاره فیفا هستیم. باید تیم داوری مان نیز در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد. البته فغانی جزو بهترین هاست. امیدوارم وی بتواند این دوره را که از چهارم تا هشتم آذرماه در امارات برگزار می شود، از لحاظ آمادگی جسمانی با موفقیت پشت سر بگذارد تا بتواند یکی از گزینه‌های داوران اصلی قضاوت کننده در جام جهانی روسیه باشد.
اصفهانیان در پایان گفت:.مطمئنا فدراسیون فوتبال تمام امکانات را مثل تیم های فوتبال برای تیم داوری نیز فراهم خواهد کرد. این خیلی مهم است که داوران ما در تورنمنت‌های مهم سوت می‌زنند، این مسئله برای وزن فوتبال ما خوب است.

 

علیرضا فغانی